Żyj smacznie i zdrowo

14 kwietnia 2015

Uczniowie z naszego gimnazjum pod nadzorem pani mgr Barbary Duran wzięli udział w V edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Głównym celem wydarzenia społecznego, które uczniowie przygotowali dla dzieci i osób niepełnosprawnych była promocja zdrowego odżywiania się, przygotowanie domowym sposobem czegoś niezwykłego i nie drogiego, dostępnego dla każdego.

Dla dzieci niepełnosprawnych było to niesamowite wydarzenie, gdyż sami mogli sporządzić smakołyki, mało tego mogli je także kosztować. Po dokładnym wysprzątaniu stanowisk pracy dzieci nakrywały do stolików, dekorowały placuszki owocami i częstowały swoich rodziców. Gdy wspólna praca przyniosła efekty wszyscy zasiedli do syto zastawionego stołu. W czasie takich spotkań ważne jest umiejętne i kulturalne zachowanie przy stole – wspólne spożywanie posiłków, których tak bardzo brakuje w naszych rodzinach a także sprzątanie po konsumpcji. Cel naszej kampanii – wydarzenia społecznego dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców został zrealizowany. Uczniowie omawiają kolejny projekt związany z promowaniem zdrowego odżywiania się angażując swoich rodziców.