Uczniowie klasy I gimnazjum biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Jest to jeden z największych w Polce programów o tematyce zdrowego żywienia. Uczniowie na godzinie wychowawczej dowiedzieli się m.in. jak należy właściwie bilansować dietę, aby zawierała wszystkie potrzebne do prawidłowego rozwoju składniki, na czym polega dieta bezglutenowa, bezlaktozowa, wegetariańska i wegańska, poznali skutki niedoborów różnych składników w organizmie i dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwo mogą spowodować diety eliminacyjne, zostali uświadomieni, że nie warto ulegać modom żywieniowym, gdy nie ma do tego wyraźnych wskazań medycznych. Przygoda z programem „Żyj smacznie i zdrowo” jest dla gimnazjalistów nie tylko szansą na pogłębienie wiedzy, ale również niezwykłą okazją do zdobycia cennych nagród w konkursie. Praca konkursowa ma formę udokumentowanego przebiegu wydarzenia społecznego, angażującego osoby ze szkoły i społeczności lokalnej, nawiązującego do wartości promowanych przez program.
W związku z tym 5 kwietnia w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty kulinarne pod hasłem „STÓŁ WIELKANOCNY” dla dzieci ze stowarzyszenia „Wszystkie dzieci nasze są”. W prowadzenie warsztatów zaangażowali się uczniowie klasy I gimnazjum oraz wolontariuszki z klasy III pod nadzorem pani Barbary Duran i pani Magdaleny Gawron-Macura. Na spotkanie przybyło piętnaścioro dzieci wraz z rodzicami.
Przygotowania do tego ważnego wydarzenia społecznego rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Rada Rodziców naszego gimnazjum zadbała o dekoracje wielkanocne, świąteczne nakrycie stołu oraz zdrowy poczęstunek. Na stole pojawiła się m.in. nieco uzdrowiona babka wielkanocna, ciasto kakaowo- marchewkowe z mąki pełnoziarnistej i otrębów owsianych oraz muffiny z owocami. Podczas warsztatów wolontariuszki przygotowały dla zaproszonych gości wiosenne kanapki pełne witaminowej bomby. Uczniowie klasy I gimnazjum tego dnia na zajęciach technicznych wykonali sałatkę owocową, która również powędrowała na wielkanocny stół.
Po uroczystym powitaniu dzieci zajęły miejsca przy „kulinarnych stolikach”. Każdy mały kucharz został zaopatrzony w obowiązkowy zestaw: czapkę i fartuch. Na fartuszkach gimnazjaliści umieścili naklejki z logo programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Z przygotowanego wcześniej przez gimnazjalistów, ciasta kruchego dzieci wykrawały baranki, jajeczka, zajączki itp. świetnie się przy tym bawiąc. W pracach pomagali wszyscy obecni na warsztatach. Gdy ciasteczka trafiły do piekarnika przyszedł czas na drobne porządki i degustację smakołyków z wielkanocnego stołu. Wielkanocne przysmaki wzbudziły zachwyt zarówno swoim wyglądem jak i smakiem. Stół opustoszał w mgnieniu oka, a przepis na ciasto kakaowo- marchewkowe i muffiny pobrany ze strony www.zyjsmacznieizdrowo.pl został rozposzechniony wśród obecnych rodziców.
Po upieczeniu ciastek przyszedł czas na dekoracje. Ciastka błyskawicznie pokryły się lukrem i kolorowymi dodatkami. Każde dziecko otrzymało wykonanego przez siebie baranka, a pozostałe ciasteczka trafiły następnego dnia do dzieci przebywających na oddziale onkologii i hematologii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
Główym celem tego wydarzenia było pokazanie dzieciom i młodzieży, że prawidłowe odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego nastroju, że gotowanie to świetna zabawa a wspólne posiłki to wiele radości. Wydaje nam się, że poprzez rady żywieniowe oraz inspiracje pomogliśmy dzieciom i ich rodzicom odzyskać apetyt na zdrowie oraz wnieśliśmy odrobinę radości do ich życia. Cudownym prezentem po spotkaniu był dla nas – organizatorów tego wydarzenia – uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci. Istotnym celem wydarzenia było również zapoznanie młodzieży z ideą wolontariatu oraz jej propagowanie, uwrażliwienie na cierpienie i potrzeby innych, kształtowanie postaw prospołecznych, empatii i tolerancji, kształtowanie umiejętności działania zespołowego. Pragnęliśmy zaangażować uczniów w podejmowanie działań na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego i udało nam się to osiągnąć.
Opracowanie: mgr Magdalena Gawron-Macura