Zabawa w szkolny teatr

16 marca 2015

9 marca 2015r. uczniowie V klasy wystąpili przed kolegami i koleżankami z oddziału przedszkolnego, klasy I i IIISP z inscenizacją mitu „Demeter i Kora”, który opowiada o tym jak starożytni Grecy tłumaczyli sobie zmiany pór roku, cykl, w którym przyroda usypia , by po jakimś czasie znów wrócić do życia. Kiedy Kora przygotowuje się do odejścia do Hadesu, jej matka płacze – wtedy liście spadają z drzew , jest szaro i ponuro – na ziemi panuje jesień. Zimą Persefona/Kora króluje razem z Hadesm , a kiedy wraca do matki , wyrazem jej radości jest wiosna i lato.
Przedstawienie to było podsumowaniem projektu edukacyjnego pt. „Spotkanie na Olimpie”.
Uczniowie znakomicie wcielili się w swoje role : Patrycja Mikos w rolę Demeter, Julia Rucińska i Łukasz Wołoszczuk w role Kory i Hadesa . Bardzo dobrze zagrali również Kacper Ryndak – Zeusa i Osika Mateusz -Heliosa . Na uwagę zasługuje też oprawa plastyczna , którą przygotowały: Zuzanna Firlit , Justyna Słota i Weronika Smoszna oraz muzyczna -opracowana przez Szymona Czeluśniaka.
Widzowie gromkimi brawami nagrodzili grę młodych aktorów i jednogłośnie orzekli , że najbardziej podobała się scena porwania Kory przez Hadesa.