Wycieczka na Polichty

16 listopada 2016

19 października b.r. uczniowie naszej klasy (III gimnazjum) oraz II gimnazjum wraz z wychowawczyniami oraz dwoma rodzicami wybrali się na 2 – dniową wycieczkę do Policht. Tuż po zakończeniu lekcji – o 14:30 zebraliśmy się pod szkołą. Na odjazd nie czekaliśmy nawet kilkunastu minut ,lecz tak naprawdę to czekaliśmy już od kilku tygodni, gdyż wiedzieliśmy, że taka wycieczka dostarczy nam moc wrażeń. I- jak się później okazało – rzeczywiście tak było. Dojechaliśmy na miejsce około godziny 15:00. Gdy wysiedliśmy z busa, okazało się, że do miejsca naszego zakwaterowania pozostało ponad pół kilometra spaceru, tak więc ruszyliśmy w drogę otoczeni lasem. Ośrodek okazał się bardzo przytulny. Po rozpakowaniu swoich bagaży każdy wyruszył na spacer w głąb lasu. Wieczorem rozpaliliśmy grilla i zajadaliśmy kiełbaski przygotowane przez naszych opiekunów.
W nocy prawie nikt nie spał. Myślę, że właśnie cały urok wycieczki polega na tym, aby przegadać całą noc i poznać się jeszcze lepiej. Nazajutrz, tuż po śniadaniu, ruszyliśmy na 2-godzinny spacer ścieżką ekologiczną. Pan przewodnik opowiadał nam o walorach Policht i okolic. Do Jodłówki wróciliśmy o 12:30. Ta wycieczka wzbogaciła nas o nowe doświadczenia.
~ Gabriela Wabno