Wycieczka do Tarnowa

22 października 2018

9.10.2018 r. najstarsze klasy Szkoły Podstawowej i klasa III gimnazjum wzięły udział w wycieczce do Tarnowa w ramach szkolnego projektu związanego ze 100-leciem obchodów niepodległości.
Po dotarciu na miejsce skierowaliśmy swe kroki do Parku Strzeleckiego, aby obejrzeć Mauzoleum J. Bema. Następnie udaliśmy na ul. Wałową , gdzie podziwialiśmy pomnik Władysława Łokietka i fragment najstarszych murów , które niegdyś otaczały miasto. W następnej kolejności minutą ciszy uczciliśmy pamięć pomordowanych przy Pomniku I Transportu Więźniów do KL Auschwitz . Potem przeszliśmy przez Rynek do Bazyliki katedralnej p.w.Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnim punktem naszyj wycieczki było obejrzenie BIMY – pozostałości po Starej Synagodze spalonej przez Niemców w czasie II wojny światowej.
Wycieczka dała nam możliwość zwiedzenia nieznanych nam zakątków Tarnowa oraz poznania jego historii.