W dniu 20 maja 2014r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia. Teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau to autentycznie zachowane Miejsce Pamięci, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni. Podczas zwiedzania pod kierunkiem przewodników uczniowie zapoznali się z historią funkcjonowania obozu oraz na własne oczy zobaczyli świadectwa zagłady niemal półtora miliona ludzi – ruiny krematoriów, komór gazowych i inne pozostałości poobozowe. To, co tam zobaczyliśmy i usłyszeliśmy niezwykle nas poruszyło i na długo pozostanie w naszej pamięci.
W drodze powrotnej udaliśmy się do Wadowic. Tutaj zwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania NMP, zobaczyliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II a także skosztowaliśmy słynnych kremówek.
Dla wszystkich uczniów wycieczka była niewątpliwie ważną i niezapomnianą lekcją historii.