Wszystkie dzieci nasze są

1 kwietnia 2015

Dnia 29 marca 2015 r. po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spotkaniu stowarzyszenia „Wszystkie dzieci nasze są” w Rzepienniku Strzyżewskim. Uroczystość rozpoczęliśmy mszą świętą, na której kapłan poświęcił przyniesione przez dzieci palmy, a następnie powiedział poruszające serca kazanie skierowane do rodziców, dzieci oraz wszystkich zebranych wolontariuszy. Po zakończonej Eucharystii wraz z dziećmi niepełnosprawnymi i wolontariuszami z innych miejscowości zaprezentowaliśmy Współczesne Misterium Męki Pańskiej „Jezus w wielkim mieście’’ przygotowane pod kierunkiem Pani Barbary Duran. Po części artystycznej wszyscy spotkali się przy wspólnym stole na poczęstunku i ciepłej herbatce. Rodzice mogli wspólnie porozmawiać, nawiązać nowe kontakty i wymienić doświadczenia. Uważam, że wszystkie spotkania stowarzyszenia pomagają nie tylko dzieciom niepełnosprawnym, ale także nam-wolontariuszom, ponieważ z każdym razem uczymy się czegoś nowego, nawiązujemy nowe znajomości, rozwijamy swoje zdolności artystyczne, a przede wszystkim jesteśmy obdarowywani cudownymi prezentami ze strony dzieci jakimi są ich uśmiechy po każdym udanym spotkaniu.