W grudniowy wieczór (10 XII)grono tuchowian i goście z pobliskich miejscowości mieli przyjemność spotkać się na wernisażu w Małej Galerii w Bibliotece Publicznej w Tuchowie związanej z twórczością pana Kazimierza Karwata – nauczyciela, poety, rzeźbiarza, malarza, a także działacza kulturowego w Tuchowie.

Część oficjalna składała się z przemówienia pani dyrektor, Bożeny Wrony,montażu słowno – muzycznego oraz przemówienia syna artysty, Światosława. Uczniowie sześciu szkół recytowali wiersze poety wybrane przez rodzinę. Miały one zastąpić wypowiedź artysty, który nie dożył swojej wystawy. Naszą szkolę reprezentowała uczennica I klasy gimnazjum, Weronika Obnowska wraz z opiekunem, panią Elżbietą B. Wiejacką.Obrazy przeznaczone na wernisaż zdążył jeszcze wybrać sam malarz. Przybyli goście podziwiali wystawę, która przedstawiała głównie Tuchów z lat 2013 – 2014, portrety, martwe natury, pejzaże, abstrakcje oraz wymieniali się cennymi refleksjami.