Gazetka „W krainie bezpiecznego prądu” – wyróżniona Gazetka, którą wykonali uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą, zajęła III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Tauron Dystrybucja Spółka Akcyjna. W konkursie udział wzięło 116 szkół podstawowych z całej Polski.
Gazetka ta była jednym z zadań konkursu „Kraina Tauronka” dla szkół podstawowych, którego celem było kreowanie wśród dzieci świadomej i bezpiecznej postawy wobec prądu, a także edukacji o skutkach potencjalnie niebezpiecznego kontaktu z prądem oraz nauki prawidłowego rozpoznawania sprzętów elektrycznych wokół siebie.
Cały konkurs trwał od października 2014 r. do lutego 2015 r. i odbywał się za pomocą strony internetowej. Na poszczególne etapy składały się: gry zręcznościowo-logiczne, quizy tematyczne oraz zadanie kreatywne – gazetka „W krainie bezpiecznego prądu”, która miała zawierać informacje dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń zasilanych prądem.

Klasie VI gratulujemy!