18 czerwca 2011r odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru jednostce OSP w Jodłówce Tuchowskiej. O godz. 17 w Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta, którą uświetnił chór parafialny z Jodłówki Tuchowskiej i orkiestra dęta z Siedlisk.
Po zakończeniu Mszy Św. zaproszeni goście, delegacje, poczty sztandarowe jednostek OSP z Gminy Tuchów i mieszkańcy przy akompaniamencie orkiestry przeszli pod budynek wielofunkcyjny na Potoku.
Tutaj poświęcenia sztandaru dokonał ksiądz proboszcz Józef Jaworski. Wręczono także odznaczenia strażakom z Jodłówki Tuchowskiej. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Pan poseł RP Michał Wojtkiewicz, Pan Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, w-ce Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Andrzej Witek, w-ce Prezes Zarządu Gminnego OSP Andrzej Siwak. Pan sołtys i Radny Rady Miejskiej w Tuchowie, a zarazem sekretarz Zarządu Gminnego OSP RP Stanisław Wabno podziękował gościom, a także druhom i mieszkańcom za wszelką pomoc i życzliwość przy organizacji tej uroczystości. Również i nasza szkoła miała swój mały wkład w uświetnienie uroczystości poprzez występy naszych uczniów.