W niedzielę, 17 września w rocznicę najazdu Sowietów na Polskę, w Tuchowie w kościele św. Jakuba Ap. odbyła się uroczysta Msza św. oraz przemarsz pod pomnik ofiar II wojny światowej (ul. Daszyńskiego), w której wzięły udział władze gminy, powiatu i województwa, poczty sztandarowe różnych organizacji i szkół, mieszkańcy miasta oraz gminy, rodziny ofiar wojennych oraz liczni goście. Nasza szkoła również była reprezentowana z pocztem sztandarowym przez uczniów klasy VI i V wraz z wychowawcą i panią dyrektor.

Przeżywając uroczystość mieliśmy w pamięci postać patronki naszej szkoły, Marii Kotulskiej, której nazwisko widnieje na płycie ofiar II wojny światowej w Tuchowie.
Uroczystość pod pomnikiem odbyła się wg następującego programu:
– Hymn państwowy
– Odsłonięcie płyty z imionami i nazwiskami ofiar II wojny światowej z Tuchowa i gminy
– Poświęcenie pomnika
– Wystąpienie Burmistrza Tuchowa
– Apel pamięci
– Złożenie wiązanek kwiatów
– Wystąpienia okolicznościowe
– Program patriotyczny