Jak co roku niepowtarzalna atmosfera przyciągnęła nas na otwarcie Międzynarodowych Targów Książki do Krakowa (24 października). Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Targów są słowa Carlosa Ruiza Zafóna „Czytać to bardziej żyć”, a gościem specjalnym są Niemcy, którzy zaprezentowali się pod hasłem „German stories”.
Jak zwykle przeżyliśmy niepowtarzalny czas z dobrą książką i znajomymi. 14 uczniów naszej szkoły mogło cieszyć się chwilą radosnego uniesienia w szale zakupów ulubionych lektur, gier, puzzli, zdobywając autografy, robiąc zdjęcia podczas spotkań z autorami czy sobie nawzajem. Mieliśmy okazję spotkać p. Wiolettę Piasecką, p. Michała Zawadkę, p. Hanną Buch, o. Leona Knabita. Pomimo licznych czytelników, udało nam się dostać do wszystkich wystawców, zasięgnąć rady w wyborze zakupu książki, a tym samym wzbogacić się o nowe doświadczenia. To wszystko dzięki zaproszeniu na wyjazd przez BP w Tuchowie i sfinansowaniu nam przejazdu. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Bożenie Wronie za współpracę i wielkie serce! Niech nasze uśmiechnięte twarze i wspomnienia pełne wrażeń będą najlepszym podziękowaniem. Teraz zaopatrzeni w nową literaturę zabieramy się za czytanie wzorcem przewodniego hasła tegorocznych Targów!

Elżbieta Barbara Wiejacka