Nie od dziś wiadomo, że książka uczy, bawi i wychowuje. Nawyk sięgania po książkę wynosimy już z domu rodzinnego, więc jakże miło jest zobaczyć „zaczytango” na przerwie ucznia, bibliotekę pełną czytelników czy zaangażowanie młodzieży i dzieci w akcjach czytelniczych! Telefon czy komputer nie jest w stanie zastąpić dobrej książki, która pobudzi naszą wyobraźnię i będzie przemawiała do naszego serca.
Dnia 25 kwietnia klasa 6 wraz z bibliotekarką szkolną, p. Elżbietą Wiejacką przygotowała akademię poświęconą książkom i ich autorom. Uczniowie przedstawili humorystyczne scenki o książkach, szkolnej bibliotece i ich czytelnikach. Następnie uczennice z klasy II gimnazjum zaprezentowały pokaz multimedialny dotyczący książek dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „To się czyta, to się wypożycza”. Na zakończenie uczniowie zademonstrowali przyniesione przez siebie ulubione ksiązki oraz czytali wybrane fragmenty. Hasło kończące akademię