Święto Szkoły 2016

29 czerwca 2016

Niecodzienny nastrój towarzyszył obchodom tegorocznego Święta Szkoły, bo też niecodziennie świętuje się 90 – tą rocznicę powstania szkoły.
Ten wyjątkowy dzień – 31 maja 2016 r. rozpoczął się od przemarszu ze sztandarem do kościoła parafialnego, gdzie cała społeczność szkolna, a także zaproszeni goście – wśród nich burmistrz Tuchowa oraz emerytowani nauczyciele, wzięli udział we mszy świętej. Po niej wszyscy udali się do budynku szkoły. Tam miała miejsce uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum pod kierukiem p. Elżbiety Marii Wiejackiej i p. Piotra Pierzchały.
Odświętny wystrój szkoły, pięknie deklamowane wiersze, opowiadana przez uczniów historia naszej szkoły oraz jej Patronki , a także odsłuchanie wspomnień, którymi podzieliły się dwie uczennice Marii Kotulskiej i oglądnięcie prezentacji multimedialnych obrazujących dawne czasy, do tego oprawa muzyczna, w którą zaangażowali się uczniowie naszej szkoły grający na skrzypcach, trąbce i gitarze, wywołały wzruszenie na niejednej twarzy.
Po akademii wszyscy zebrani udali się pod pomnik Patronki Szkoły – Marii Kotulskiej oraz na jej grób, by oddać jej hołd, złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze.
Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.