Święto Szkoły

5 czerwca 2014

30 maja 2014 r. jak corocznie obchodziliśmy Święto Szkoły.
Rozpoczęło się ono od odśpiewania hymnu państwowego, po którym delegacja uczniów udała się pod pomnik Patronki naszej szkoły – Marii Kotulskiej, by tam złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze.
Następnie wszyscy uczestniczyli w akademii poświęconej naszej szkole. Historia szkoły oraz jej Patronki, opowiadana przez dwoje uczniów klasy II gimnazjum, przeplatana była wierszami deklamowanymi przez uczniów klasy V oraz piosenkami Marka Grechuty, Jacka Wójcickiego i Krzysztofa Klenczona.
Później uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wzięli udział we Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym, a następnie przemarszu na cmentarz, gdzie na grobie Patronki Szkoły również złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze.