27.04.2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, którą przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczennice z klasy I gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Swoszowskiej, pani Marii Sztorc oraz pani Beaty Mikosz – Osiki. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W czasie spotkania wszyscy zgromadzeni mieli okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi ,godła i hymnu i to, jak symbole narodowe szanować.
Apel rozpoczął się pięknym polonezem w wykonaniu przedszkolaków. Następnie uczennice z klasy I gimnazjum przybliżyły szkolnej społeczności historię naszych symboli narodowych: godła , hymnu i flagi oraz rolę jaką odegrały w różnych okresach historycznych . Prezentacja przeplatana była występami młodych artystów , którzy pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki nawiązujące tematycznie do symboli narodowych .
Akademia zakończyła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”