Dnia 11 listopada 2014 roku delegacja naszej szkoły pod opieką Pani Dyrektor uczestniczyła w uroczystościach setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej oraz obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbyły się w Tuchowie.
Reprezentanci naszej szkoły: Małgorzata Machowska, Aleksandra Szara i Karol Wal wraz ze sztandarem brali udział w patriotycznej Mszy Świętej. Podczas homilii kapłan dogłębnie wzruszył wszystkich uczestników. Po zakończeniu mszy wszyscy wzięli udział w wyjątkowym przemarszu do Domu Kultury, podczas którego śpiewano piękne, patriotyczne pieśni
Uczniowie, dzięki temu niecodziennemu wydarzeniu zrozumieli, jak ważna w ich życiu powinna być Ojczyzna i pamięć o tych, którzy poświęcili swoje życie, aby Polska była WOLNA.

Opracowały: Aleksandra Szara, Małgorzata Machowska