Wiersze J. Brzechwy, A. Fredro, M. Konopnickiej, czy J. Tuwima to klasyka, którą chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Pamiętamy takiego Stefka Burczymuchę, Kaczkę Dziwaczkę, czy Pana Hilarego. Niestety w dzisiejszych czasach, gdy dzieci mają coraz mniejszą styczność z książką, literatura ta zostaje zapominana. Dlatego, w celu zachęty, rozwoju czytelnictwa wśród dzieci klasa III i „zerówka” w dniu 18 października 2016 roku udały się na wycieczkę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl „Lokomotywa II.” Spektakl ten to nic innego jak ożywione na scenie znakomite historie z wierszy polskich poetów. Dzieci podczas szalonego przedstawienia mogły się przekonać, że to co wydaje się zwyczajne na kartce papieru, tak naprawdę jest wielką podróżą do krainy wyobraźni, przygodą z magicznymi postaciami.
Mam nadzieję, iż poprzez ten wyjazd zachęciłam choć trochę dzieci do sięgnięcia po polską klasykę literatury.