1 października 2014 r. uczniowie klas gimnazjalnych wyjechali do tarnowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego, aby obejrzeć spektakl pt. „Skąpiec” w reżyserii Mariana Pećko, który świetnie zinterpretował tę sztukę.
„Skąpiec” Moliera należy do spisu lektur szkolnych od wielu lat. Opowiada o mężczyźnie imieniem Harpagon, który kocha pieniądze bardziej niż swoje dzieci. Jego zachowanie doprowadziło do rodzinnego konfliktu, który zakończył się jednak szczęśliwie: dzieci głównego bohatera poślubiły swoich wybraków , a on odzyskał swój najcenniejszy skarb-szkatułkę z pieniędzmi.
Dobra obsada aktorska nadała sztuce niepowtarzalny charakter. Znakomicie w rolę Harpagona wcielił sie Ireneusz Pastuszak. Bardzo dobrze zagrała również Kinga Piąty Frozynę. Na uwagę zasługuje też oprawa plastyczna i muzyczna.
Osobiście sztuka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będziemy podziwiać aktorów tarnowskiego teatru.

Ucz. klasy III: Justyna ,Sara i Wiktoria