Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów ze swoimi babciami i dziadkami. Tym razem (ze względu na ferie zimowe, które w br. Były wcześniej) było ono 4.lutego 2016 roku. Poczęstunek dla gości został przygotowany przez rodziców naszych uczniów. Występy dzieci trwały 2 godziny lekcyjne i były przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń (Grażyny Szewczyk – klasa III, Haliny Szarej – klasa II, Elżbiety Garncarz – klasa I i Anny Swoszowskiej – oddział przedszkolny). Całość prowadziła wychowawczyni klasy III.

Przebieg występów był następujący:
1. Scenka rodzajowa „Śpiąca Królewna” Natalii Usenko – klasa III
2. Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego
3. Jasełka „Postacie z bajek odwiedzają małego Jezuska” – klasa II
4. Scenka rodzajowa „Dama i Rycerz” Agnieszki Frączek – klasa III
5. „Rozrywkowa Babcia” – klasa I
6. Taniec oberek w wykonaniu uczniów klasy III
7. Wiersze, piosenki i życzenia dla babci i dziadka w wykonaniu przedszkolaków
8. „Piosenka dla Babci i Dziadka” – w wykonaniu uczniów klasy I i II
9. Wiersze i piosenki związane tematycznie z babcią i dziadkiem w wykonaniu uczniów klasy III
• Wiersz „Dla babci” Doroty Gellner – Joasia Wantuch
• Wiersz „Dla dziadka” Doroty Gellner – Oliwia Podraza
• Piosenka „Dziadek i babcia” – Joasia Wantuch z klasą III
• Wiersz ‘’Z wizytą u dziadka” Ludmiły Marjańskiej – Oliwia Podraza i Mateusz Zbylut
• Wiersz „Prawdziwa babcia” Doroty Graj – Oliwia Podraza
• Piosenka „Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i puszczy” – Oliwia Podraza

Na zakończenie przedstawicielki Małego Samorządziku złożyły Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia a dzieci od przedszkola do klasy III udały się z własnoręcznie wykonanymi prezentami do swoich kochanych babć i dziadków.

Wydarzenie to jest ważne dla integrowania środowiska lokalnego, dzieci zaś mogą oswajać się z wystąpieniami na większym forum.