Na zaproszenie BP w Tuchowie filia w Jodłówce Tuchowskiej i DKK w Jodłówce Tuchowskiej dnia 4 maja gościła w naszej szkole p. Beata Ostrowicka – krakowska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka zaznajomiła uczestników spotkania ze swoją twórczością, omówiła tematykę swoich książek, prowadząc równocześnie dialog z uczniami na temat książek i czytelnictwa. Następnie autorka odpowiadała na liczne pytania uczniów dotyczące jej twórczości, pisania oraz wydawania książek. Spotkanie zakończyło się atrakcyjną zabawą: odgadywaniem XVII – wiecznych zagadek. Aktywni uczniowie otrzymali upominki. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zakupienia książek pisarki oraz otrzymania autografu. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor BP w Tuchowie, Bożenie Wronie oraz p. bibliotekarce Marii Wabno za przybycie i wparcie w zorganizowaniu spotkania.