21 kwietnia 2018 r. wreszcie nadszedł ten dzień, na który od dawna wszyscy czekaliśmy. Z samego rana wyjechaliśmy z naszą wychowawczynią p. Elżbietą Wiejacką oraz p. Magdaleną Tulik i o. Pawłem Zyskowskim do Zakopanego. Na miejscu byliśmy ok. 11 i od razu poszliśmy się rozpakować. Tego samego dnia wybraliśmy się do Doliny Białego, a także pod Skocznię Narciarską i na Krupówki. Zwieńczeniem dnia była wspólna Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja. W tym dniu mieliśmy też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Dzień 22 kwietnia rozpoczęliśmy Mszą św. i konferencją, a po obiedzie wyruszyliśmy na wspólny spacer na Gubałówkę. Wieczorem, po powrocie rozpaliliśmy grilla, na którym o. Paweł upiekł dla nas kiełbaski, które bardzo nam smakowały. Później wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych, a pozostały wolny czas wykorzystaliśmy na rozmowy z kolegami.
23 kwietnia był ostatnim dniem naszego pobytu w Zakopanem. Dzień zaczęliśmy od Mszy świętej, a po śniadaniu odwiedziliśmy także Sanktuarium M.B. Fatimskiej. Po powrocie stamtąd spakowaliśmy swoje walizki i wyruszyliśmy do domu. Po drodze zatrzymaliśmy się w Niedzicy.
Podczas tych 3 dni uczestniczyliśmy w kilku konferencjach z ojcem Pawłem, gdzie rozmawialiśmy o Bogu, miłości, wierze i innych równie ważnych rzeczach.
Wyjazd ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczniowie klasy III gimnazjum