Samorząd uczniowski naszej szkoły przyłącza się do akcji organizowanej przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom i zachęca wszystkich chętnych do dzielenia się niezniszczonymi butami dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z misyjnymi rówieśnikami w Afryce.
Jeśli ktoś ma w domu niepotrzebne obuwie dziecięce i młodzieżowe w dobrym stanie, może podarować je potrzebującym dzieciom. Buty trafią do dzieci m.in. z Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu i Kamerunu, gdzie pracują polscy misjonarze.

„Afrykańskie dzieci często przez całe swoje dzieciństwo nie mają na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Wyjątkiem są jedynie plastikowe klapki, które bardziej zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom. Najmłodsi noszą je także, kiedy są dziurawe i powiązane drutem” – opowiada misjonarz ks. Piotr Boraca.

Obuwie zebrane podczas akcji zostanie przewiezione w kontenerze razem z innymi rzeczami potrzebnymi w edukacji dzieci w Afryce.

Zbiórka potrwa w naszej szkole do 25 kwietnia 2016 r.