Powietrze wewnątrz budynków częściej bywa bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Powietrze Tuchów – Eko Aura Małopolska pragnie dla wszystkich dzieci w Gminie Tuchów czystego powietrza!

Stworzono projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu”, który ma na celu oczyścić powietrze ze smogu w salach szkolnych, przedszkolnych, w żłobkach oraz zakupić urządzenia filtrujące skażone powietrze.

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój najmłodszych uczniów naszej szkoły – dzieciom z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej dn. 10.10.2017r przedstawiciel Eko Aura Małopolska pan Maciej Sajdak i pan radny wsi Radosław Osika na ręce pani dyrektor Katarzyny Osiki i wychowawczyni oddziału przedszkolnego przekazali oczyszczacz powietrza marki Fellowes oraz zapasowe filtry.

Serdecznie dziękujemy za ten ekologiczny prezent.