12 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty podróżnicze pt „Chińskie wynalazki,” prowadzone przez panią podróżnik Agnieszkę Cebulę. Tematem warsztatów były Chiny a w szczególności przedmioty, które zostały wynalezione przez Chińczyków i towarzyszą nam na co dzień.

Dzięki temu, iż zajęcia te były oparte na multisensorycznej metodzie „Nauczanie poprzez podróżowanie,” dzieci mogły aktywnie odkrywać ciekawostki na temat Chin poprzez bezpośrednie doświadczenia. Dzieci miały możliwość żywego kontaktu z oryginalnymi materiałami, instrumentami, strojami, przedmiotami, które pochodzą z Chin. Mogły na chwilę poczuć się jak w Chinach. W trakcie zajęć mówiły po chińsku, śpiewały chińską piosenkę, uczyły się jeść pałeczkami, bawiły się chińskimi zabawkami i instrumentami. Miały też okazję ubrać chińskie stroje i przymierzyć chińskie kapelusze.
Zajęcia te były bardzo ciekawe, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i mam nadzieję, że przyczyniły się też do rozbudzenia wśród nich ciekawości otaczającym światem – inną kulturą, tradycją, muzyką i przyrodą.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za pobyt w naszej szkole i za przeprowadzenie niepowtarzalnych zajęć.