Pożegnanie lata w Polichtach

8 października 2014

Dnia 18 września 2014 r. wraz z naszą wychowawczynią Beatą Mikosz-Osiką wybraliśmy się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach, który znajduje się na terenie Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Prowadzona jest tu działalność edukacyjna w zakresie ochrony przyrody, ochrony środowiska, biologii i ekologii. Wspaniała atmosfera sprzyjała lepszemu poznaniu swojej klasy. Wieczorem rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Posiłek umilała gra na gitarze i wspólny śpiew. Nazajutrz po śniadaniu z panią przewodnik wyruszyliśmy na spacer ścieżką ekologiczną, podczas którego mieliśmy możliwość zapoznania się z chronionymi gatunkami roślin i zwierząt oraz poznać jak funkcjonują różnego rodzaju ekosystemy Po powrocie z trasy pojechaliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana i chcielibyśmy pojechać tam jeszcze raz.

Aleksandra Szara i Julia Osika