Pod takim hasłem dnia 6 grudnia uczniowie Zespołu Szkół z Jodłówki Tuchowskiej, SP Lubaszowej i SP Dąbrówki Tuchowskiej zorganizowali spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Rzuchowej. W związku z tym wszyscy uczniowie włączyli się w akcję charytatywną czyli do zbiórki słodyczy i artykułów szkolnych. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali przedstawienie „Witamy cię Święty Mikołaju”. Święty Mikołaj rozdał prezenty wszystkim dzieciom, a następnie uczestniczył w zabawach integracyjnych.
Uczniowie uczestnicząc w tym spotkaniu uświadomili sobie, że można zrobić coś dobrego, pożytecznego ale i również nawiązać kontakt, zawrzeć nowe znajomości, zdobyć nowe doświadczenia życiowe.


Dzięki temu spotkaniu zobaczyliśmy uśmiech i radość na twarzach dzieci tulących sie do św. Mikołaja. Jesteśmy wdzieczni Pani Basi Duran, która zaangażowała nas do pracy w wolontariacie. Akcja „Święty Mikołaj uczy nas dobroci i miłosci wobec drugiego człowieka” pozwoliła nam zdobyć nowe umiejętności,a także staliśmy się bardziej odpowiedzialni i potrzebnym innym.
Wolontariusze: Faustyna, Sara, Justyna, Wiktoria, Sylwia, Eryk, Ania.