Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał na sportowo. Uczniom zebranym w sali gimnastycznej życzenia z okazji ich Święta w imieniu pani Dyrektor i wszystkich nauczycieli przekazał pan J. Ryndak. Pani B. Mikosz-Osika odczytała zaproszenie od Stowarzyszenia Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i Jej Mieszkańców do udziału w konkursie wiedzy o Jodłówce Tuchowskiej i do skorzystania z ZORBINGU. Następnie uczennice naszej szkoły zaprezentowały dzieciom, mistrzowsko wykonany, grupowy układ taneczny.

Po wyjściu na zewnątrz uczniowie gimnazjum grali turniej piłki siatkowej, który prowadziła p. M. Sztorc a klasy 4-6 współzawodniczyły w konkurencjach sprawnościowych pod nadzorem p. J. Ryndaka i wychowawców startujących klas (wyniki poniżej).

Między godziną 10.00 a 10.30 uczniowie zjedli śniadanie przegotowane przez mamy z poszczególnych klas i częstowali się słodyczami otrzymanymi od Rady Rodziców.
Po przerwie śniadaniowej uczniowie gimnazjum pod opieką pani M. Sztorc rozgrywali mecze piłki nożnej na trawiastym boisku u państwa Zbylutów. Chłopcy ze starszych klas szkoły podstawowej pod opieką p. J. Ryndaka rozgrywali turniej piłki nożnej na boisku asfaltowym koło szkoły. Natomiast dziewczynki z klas 4 – 6 grały rekreacyjnie w ringo.
Dzieci z klas 0-3 w tym świątecznym dla nich dniu bawiły się pod opieką swoich nauczycieli w klasach i na sali gimnastycznej; z wyjątkiem klasy trzeciej szkoły podstawowej, która delektowała się zorbingiem na trawiastym boisku poniżej państwa Osików.

Po zsumowaniu uzyskanych punktów klasy 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum ponownie zebrały się w sali gimnastycznej i otrzymały dyplomy za uzyskane miejsca.
Na zakończenie świętowania przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i Jej Mieszkańców przy pieczonej na grillu kiełbasce przeprowadzili wśród uczniów gimnazjum konkurs wiedzy na temat Jodłówki Tuchowskiej. Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wyniki konkurencji sportowych
W gimnazjum do punktacji ogólnej liczone były tylko wyniki turniejów piłki siatkowej i nożnej i okazało się że wszystkie trzy klasy zdobyły jednakową liczbę punktów , wobec tego przyznano dyplomy za trzy równorzędne miejsca. W szkole podstawowej, mimo niewielkiej przewagi punktowej, miejsca uległy rozdzieleniu.

Konkurencje sprawnościowe dla klas 4-6:
Punktacja: miejsce pierwsze 4pkt. drugie 3pkt. trzecie 2pkt.

Klasa 4 – miejsce II
Klasa 5 – miejsce III
Klasa 6 – miejsce I

Opracował: mgr Jan Ryndak