11 października w licznym gronie (ok. 50 osób) spotkaliśmy się w bibliotece, aby już tradycyjnie wziąć udział w konkursach literackich, zabawie, wspólnym przygotowaniu posiłku, a co ważniejsze zaprzyjaźnić się z dobrą książką i uczestniczyć w spotkaniu autorskim, tym razem z p. Katarzyną Zięciną, lokalną pisarką dla dorosłych, która obecnie zaczęła pisać także i dla dzieci. Jak się dowiedzieliśmy autorka pisze i wydaje książki od trzech lat, ale pasję czytania i pisania wykazywała od dzieciństwa. Pani Katarzyna odkryła przed nami tajniki pisania, wydawania książki, zapoznała ze swoją twórczością („Miłość na kredyt”, „Układ na wyłączność”, „Układ (nie) idealny”) i zapowiedziała opowiadanie dla dzieci o kotku (jak zdradziła p. Kasia bohatera wybrał jej córka, Lenka, ale treść będzie niespodzianką), które niedługo ukaże się drukiem i będzie dostępne w bibliotece. Zatem cierpliwie czekamy.
Noc w Bibliotece to ogólnopolska akcja, która promuje czytanie oraz biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca wspólne, łączące ludzi, lokalne centra żywej kultury i edukacji. Gościliśmy dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i absolwentów naszej szkoły i dorosłych. Ten wielki wachlarz uczestników połączyła pasja czytania i wspólna dobra zabawa. Jak zwykle Noc w Bibliotece trwała za krótko (17.00-23.00), dlatego ustaliliśmy, że kolejne spotkanie nastąpi już na początku ferii. Zatem do zobaczenia i zapraszamy.
Bibliotekarz szkolny Elżbieta Barbara Wiejacka
i bibliotekarz BP w Tuchowie Filia w Jodłówce Tuchowskiej Anna Rzepka