Dnia 16 marca br. w „Jodełce” odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, zorganizowane we współpracy Biblioteki Publicznej w Tuchowie filia w Jodłówce Tuchowskiej oraz Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej.
Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor BP w Tuchowie, Bożena Wrona w obecności pani dyrektor ZS w Jodłówce Tuchowskiej, Katarzyny Osiki, pań bibliotekarek, Marii Wabno i Elżbiety B. Wiejackiej oraz 10 uczniów ZS w Jodłówce Tuchowskiej.
Na wstępie , pani B. Wrona zapoznała nas z zasadami funkcjonowania klubu, a następnie każdy uczestnik wypowiadał się na temat swojej pasji czytania, ulubionych autorów i książek. Dzieliliśmy się również wrażeniami po wcześniejszym przeczytaniu książki Ewy Nowak „Dane wrażliwe”. Uczestnicy mieli podzielone zdania, co do zachowań bohaterów przez co dyskusja była zacięta. Na koniec udzielaliśmy rad naprawy zachowań bohaterów i ich rodzin oraz wyrażaliśmy swoje opinie na temat danej lektury.
Czas upłynął nam w miłej atmosferze przy filiżance gorącej herbaty i słodkościach., a w życiowym biegu warto się zatrzymać, porozmawiać z sympatycznymi ludźmi o ulubionych i ciekawych książkach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!

Małgorzata Machowska kl. IIG