Odkrywamy swoje pasje!

2 listopada 2015

Dzięki życzliwości pani dyrektor Biblioteki Publicznej w Tuchowie, Bożenie Wronie i pani bibliotekarce (filia BP w Jodłówce Tuchowskiej), Marii Wabno mieliśmy możliwość po raz drugi zetknąć się bezpośrednio z szeroko rozumianą kulturą. 23 października wyjechaliśmy na 19 Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa. Pani B. Wrona zapoznała nas z programem tegorocznych Targów Książki oraz przeprowadziła pogadankę na temat uzależnień.
Pełni emocji i niecodziennych wrażeń spędziliśmy niezapomniany dzień przy stoiskach mniej lub bardziej znanych wydawnictw, zakupiliśmy różne książki, gry edukacyjne, puzzle itp. Największe zainteresowanie wzbudził podróżnik i pisarz Wojciech Cejrowski, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, zyskaliśmy autografy, a przede wszystkim zakupiliśmy książki. Dużo czasu spędziliśmy przy stoisku z grami logicznymi – gdzie próbowaliśmy swoich sił z panią przedstawicielką, a także prowadziliśmy rozgrywki między sobą. Mieliśmy możliwość uczestniczyć również w spotkaniu autorskim z pisarką dla młodzieży, panią Agnieszką Grzelak.
Serdecznie dziękujemy p. B. Wronie i p. M. Wabno za kolejne zaproszenie na Targi Książki, które wzbogaciły nas o nowe doświadczenia.
Bibliotekarz szk. E.B. Wiejacka