28 września po raz kolejny BP filia w Jodłówce Tuchowskiej wraz z biblioteką szkolną zorganizowały akcję Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej. Tym razem czytaliśmy fr. powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Do czytania zostali zaproszeni goście:
p. B. Wrona – dyrektor BP w Tuchowie, p. K. Osika – dyrektor SP w Jodłówce Tuchowskiej, p. A. Michniak i p. Z. Starzyk – emerytowane nauczycielki, ks. proboszcz – J. Jaworski, ,
p. T. Osika – pielęgniarka środowiskowa, p. M. Zbylut – prezes OSP , p. A. Dusza – katecheta, p. S. Wabno, p. W. Wantuch – studentka, D. Osika – przedstawiciel młodzieżowego DKK.
Na zakończenie uczennice szkoły podstawowej zaprezentowały wiersze patriotyczne. Dziękujemy wszystkim gościom za podjętą inicjatywę wzorcowego czytania dla naszych podopiecznych.

28 września również klasy I -III oraz oddział przedszkolny wraz z wychowawczyniami i bibliotekarzem szkolnym przeprowadziły akcję Głośnego Czytania Gangu Słodziaków w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (Konkurs: Szkolne Przygody Gangów Słodziaków).