We czwartek 10 grudnia 2015 r. pięcioro wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką nauczycieli udało się do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Promyk” w Rzuchowej. Wyjazd ten poprzedzony był zorganizowaną w naszej szkole akcją „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Ze słodyczy ofiarowanych przez nas i naszych kolegów udało się przygotować paczki mikołajkowe dla podopiecznych „Promyka”.
Do Rzuchowej udaliśmy się busem wspólnie z wolontariuszami i nauczycielami z Olszyn.
Na miejscu czekały już na nas dzieci oraz pracownicy placówki. Po powitaniu przekazane zostały przywiezione praz nas paczki mikołajkowe. Następnie mieliśmy możliwość oglądnięcia pokoi, w których na co dzień mieszkają podopieczni. Po „Promyku” oprowadziła nas jedna z wychowanek. Później udaliśmy się do świetlicy, gdzie wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywaliśmy piękne ozdoby świąteczne. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.
Pod koniec naszego pobytu dzieci zaśpiewały dla nas kilka piosenek….
Po pożegnaniu udaliśmy się w drogę powrotną, planując kolejny wyjazd – tym razem na wspólne kolędowanie.

Weronika Obnowska kl. II gimnazjum