Już od 1967 roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz zachęcania najmłodszych czytelników do czytania książek. Data, jaką wybrano na świętowanie – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. W związku z tym wydarzeniem dnia 5 kwietnia bibliotekarz szkolony wraz z uczniami przygotował akcję czytelniczą w szkole. Podczas godzinnego spotkania przypomniano wiadomości o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, o H. CH. Andersenie i sprawdzono znajomość jego baśni (quiz). Młodzi czytelnicy zaprezentowali wzorcowe głośne czytanie wybranych baśni ( „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko”), a następnie zaprezentowali ulubione książki i zabawili się przedstawiając „Rzepkę” Juliana Tuwima. Na zakończenie bibliotekarz zaprosił do udziału w konkursie plastycznym – młodsze dzieci, a starsze – w literackim.