Pragniemy poinformować, że uczniowie klasy VI dołączyli do ogólnopolskiego konkursu Mój Pierwszy Mail. Konkurs ten został przygotowany przez Wirtualną Polskę przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Polegał on na uświadomieniu uczniom jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z konta e-mail.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zadań konkursowych. Najpierw uczestniczyli w zajęciach komputerowych nt. „Masz wiadomość” prowadzonych przez mgr Magdalenę Gawron-Macura. Po zajęciach uczniowie, którzy nie posiadali skrzynki e-mail na poczcie WP, założyli ją pamiętając o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci i wysłali do nauczyciela elektroniczną wiadomość. Obejrzeli także film „Dziewięćdziesiąt dziewięć” z serii „Owce w sieci” , przestrzegający przed wiarą w skuteczność łańcuszków szczęścia. Członkowie Zespołu poznali również usługi towarzyszące WP Poczcie tj. kalendarz, filtr antyspamowy i wirtualny dysk. Dzięki zajęciom potrafią odpowiednio sformatować tekst wiadomości e-mail. Po tym wprowadzeniu członkowie Zespołu przygotowali wspólnie wiadomość mailową, potwierdzającą ich znajomość zasad tworzenia poczty elektronicznej w serwisie Organizatora WP Poczta. Dołączyli do niej opracowane wspólnie na zajęciach komputerowych materiały: krzyżówkę, „Drogowskazy bezpiecznego korzystania z sieci”, cechy poczty, w postaci wygenerowanej online chmury wyrazowej, za pomocą aplikacji online Wordle oraz fotografię Zespołu.

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

Opracowanie: mgr M. Gawron-Macura