Druga edycja Dyktanda organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Fundację ,, Panteon Narodowy ‘’ i Stowarzyszenie Polonistów odbyła się dnia 26 września i zainteresowała w naszej szkole 7 miłośników historii i języka polskiego z gimnazjum i 2 uczniów ze szkoły podstawowej. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p.Elżbieta B.Wiejacka. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

Do dyktanda przystąpiło 348 szkół województwa małopolskiego i 2919 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 199 uczniów ze szkół podstawowych 197 uczniów gimnazjum i 197 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Miło nam ogłosić , że dwie nasze uczennice z gimnazjum : Julia Osika kl.II i Gabriela Wabno kl. I zakwalifikowały się do etapu rejonowego- 17 października i pomyślnie zmierzyły się z tekstem
kolejnego dyktanda i przeszły do etapu wojewódzkiego –dnia 17 listopada . Serdecznie gratulujemy !