Etap wojewódzki Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego odbył się w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym dnia 17 listopada 2014 r. Z ostatnim testem dyktanda zmierzyło się 38 finalistów ze szkoły podstawowej , 40 z gimnazjum i 36 z ze szkół ponadgimnazjalnych .
Po rozwiązaniu zadań testowych , uczniowie wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie z przewodnikami wybranej wystawy w Gmachu Muzeum Narodowego. My wybraliśmy wystawę „Sztuka polska XX wieku”. Po czym nastąpił poczęstunek i podsumowanie Konkursu w holu głównym Muzeum Narodowego.
Wyłoniono 18 laureatów ze szkół podstawowych ,16 z gimnazjum i 19 ze szkół ponadgimnazjalnych. Warto nadmienić , że w obecnej edycji dyktanda wzięło w sumie udział 7786 uczniów z 348 szkól województwa małopolskiego .
Dwie nasze finalistki z gimnazjum : Julia Osika i Gabriela Wabno podjęły wyzwanie pisania dyktanda na etapie wojewódzkim. Z wielką radością ogłaszamy , że Gabriela została laureatką Konkursu , a Julia – finalistką.
Jesteśmy niezmiernie dumni i serdecznie gratulujemy sukcesów naszym podopiecznym i zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału(prawdopodobnie) w kolejnej edycji Konkursu. Mamy nadzieję , że ta żywa lekcja historii i języka polskiego rozbudziła pasję uczniów. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w dyktandzie także wszystkim naszym uczniom, którzy zgłosili się do etapu szkolnego.