Dzień Ziemi

15 maja 2016

Dnia 21 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi, który na całym świecie obchodzony jest 22 kwietnia.
Rozpoczął się uroczystą akademią. Krótką genezę Dnia Ziemi przedstawili uczniowie klasy V, następnie pod kierunkiem pani Anny Swoszowskiej wystąpili najmłodsi uczniowie z zerówki w dwóch pięknych przedstawieniach pt ”Las wiosną” i „Witaj Wiosno” zaś uczniowie klasy V zasadzili symboliczne drzewko obok placu zabaw. Akademię uświetnił także występ uczniów klasy III SP, którzy wykonali piosenkę o Ziemi. Po akademii odbyły się prelekcje w wykonaniu zaproszonego gościa, a był nim mgr Krzysztof Musiał
Starszy specjalista ds. ochrony środowiska z Parków Krajobrazowych w Tarnowie. Prelekcje odbyły się w trzech grupach od 0-III , IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III gimnazjum. Każda z prelekcji była dostosowana tematycznie do grupy wiekowej. W tym czasie gdy klasy 0-III brały udział w prelekcji klasy IV-VI przygotowywały zdrowe kanapki i sałatki owocowe, które później wszyscy uczniowie mogli skosztować, a klasy I-III gimnazjum brały udział w quizie przyrodniczym przygotowanym przez panią Danutę Świątek i panią Agnieszkę Osika. Każdy uczeń został symbolicznie nagrodzony jak również poszczególne zespoły klasowe także otrzymały słodkie nagrody. Mam nadzieję, iż wszyscy się dobrze bawili.