Dzień Papieski

16 listopada 2016

20. października 2016 r. w naszej szkole uroczyście obchodzony był Dzień Papieski. Obchody tego dnia rozpoczęły się od udziału całej społeczności szkolnej w Mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Józefa Jaworskiego. Po niej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Jego hasło przewodnie brzmiało: „A przecież nie cały umieram. To, co we mnie niezniszczalne trwa”.
Przedstawiony montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy II i III gimnazjum pod kierunkiem p. Elżbiety Marii Wiejackiej i p. Andrzeja Duszy. Rozpoczął go wiersz „Słowiański Papież” tak trafnie opisujący postać Jana Pawła II, choć napisany został przez Juliusza Słowackiego w 1848 r.
Głównym przesłaniem spotkania było ukazanie Karola Wojtyły jako prawdziwego człowieka modlitwy, który staje się wzorem i nauczycielem. Przez przykład swojego życia uczy, że trzeba wierzyć, działać i modlić się.
W trakcie spotkania wspólnie wędrowaliśmy przez życie św. Jana Pawła II od momentu jego przyjścia na świat, aż do samej śmierci, a nawet dalej – do beatyfikacji i kanonizacji.
Całość przedstawienia wzbogaciły utwory m.in. Ennio Morricone i Piotra Rubika, a także materiały dźwiękowe i filmowe oraz słowa samego Jana Pawła II, dzięki którym mieliśmy wrażenie, jakby to wszystko działo się dziś.
Na zakończenie, wraz z klasą II Szkoły Podstawowej, odśpiewaliśmy „Barkę” – ulubioną pieśń Jana Pawła II.
Ostatnim punktem naszego spotkania był konkurs (z drobnymi nagrodami) dotyczący wiedzy o św. Janie Pawle II.