Dzień Edukacji Narodowej

21 października 2015

Dzień 14 października 2015 r. był bardzo ważnym dniem nie tylko dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej, ale także dla całej społeczności szkolnej – z racji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Z tej okazji zaprezentowana została akademia, którą uczniowie gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pani Elżbiety M. Wiejackiej i pana Piotra Pierzchały. W humorystyczny sposób pokazali jeden dzień z życia szkoły, przybliżając zarówno jej zalety jak i wady. Młodzież popisała się swoim kunsztem recytatorskim oraz aktorskim – rozbawiając swym występem wszystkich zebranych. Całość akademii uświetniła oprawa muzyczna przygotowana przez uczennice klasy III gimnazjum.
Do podziękowań i życzeń, które na koniec zostały złożone nauczycielom, pracownikom szkoły oraz emerytom, uczniowie dołączyli drobne upominki własnoręcznie przez siebie wykonane.
Po zakończonych uroczystościach uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.