Dnia 15 marca członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się na omówieniu powieści fantastycznej „Szklany deszcz” M. Pawlik.
Zaczęliśmy od przypomnienia historii nowego Kopciuszka – Susanne i jej przyjaciółki, Stacy. Najpierw opisaliśmy życie dzieci w sierocińcu, ucieczkę bohaterek zakończoną niesamowitą przygodą w świecie magii: walką następczyni tronu z Pustką o wyzwolenie Sautien. W powieści dominuje wątek przyjaźni, miłości i dobroci. Zaimponowała nam bohaterka o nieskazitelnie czystym sercu, która pokonuje po drodze wszelkie przeszkody w wyzwoleniu swojej krainy. Podobało nam się szczęśliwe zakończenie oraz ukazanie zwycięstwa dobra nad złem (motyw baśniowy), altruizmu nad egoizmem. Trudność w czytaniu sprawiło nam zbyt szybkie tempo wydarzeń oraz zbyt duża liczba miejsc i bohaterów.
Tym, którzy lubią obszerne powieści fantastyczne polecamy „Szklany deszcz” Magdaleny Pawlik.
Kinga Szara kl. II gimnazjum