Dnia 2 maja 2015r. sześcioosobowa delegacja uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunem – p. E.M. Wiejacką, udała się do Tuchowa, by tam uczestniczyć w uroczystej Mszy św. z okazji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W Mszy św., sprawowanej w intencji Ojczyzny, udział wzięły władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Tuchowa i okolic. Uroczystość rozpoczęło uroczyste wprowadzenie pocztów sztandarowych do Bazyliki mniejszej. Ojciec redemptorysta na początku kazania poprosił każdą z delegacji o przedstawienie się. Następnie , również podczas kazania, mogliśmy wysłuchać krótkiej lekcji historii. Na zakończenie główny celebrans podziękował za obecność wszystkim pocztom sztandarowym, a szczególnie delegacjom szkół. Poczty sztandarowe opuściły świątynie jako pierwsze, podczas śpiewu uroczystej pieśni.
Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Dzięki takim uroczystością umacniamy się w przekonaniu ze Bóg, Honor i Ojczyzna to najważniejsze wartości w życiu każdego z nas.

Wiktoria Zbylut – kl. III gimnazjum