Czytamy, czytamy…

8 czerwca 2017

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w Tygodniu Głośnego Czytania, tj. 6 czerwca podjęliśmy w szkole kolejną akcję promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym celu reprezentanci klas (od oddziału przedszkolnego po III klasę gimnazjum) i nauczyciele czytali na głos wybrane utwory poetyckie lub fr prozy. Zasłuchaliśmy się w przygody Mikołajka, problemy słonia Trąbalskiego, kłótnię na straganie w dzień targowy, w historię Malali itp. historie.
Został rozstrzygnięty również konkurs czytelniczy dla gimnazjum „I ty możesz zostać detektywem…”: I miejsce Weronika Gieniec, II miejsce Gabriela Wabno, III miejsce Aleksandra Zbylut. Zwycięzcom zostały rozdane nagrody. Ponadto podczas Święta Szkoły został rozstrzygnięty II Konkurs Kaligraficzny o tytuł „Mistrza Pióra”. Oto zwycięzcy:
– z kl. I-III: I miejsce Kamil Baran z kl. III, II miejsce Łukasz Gieniec k z kl. I, III miejsce Magdalena Wantuch z kl. II;
– z klas IV_VI: I miejsce Diana Rucińska z kl. VI, II miejsce Zuzanna Wal z kl. V, III miejsce Joanna Wantuch z kl. IV;
– z gimnazjum: I miejsce Gabriela Wabno z kl. III, II miejsce Weronika Obnowska z kl.III, III miejsce Weronika Gieniec z kl. III. Wszystkim uczniom wręczono dyplomy, a zwycięzcom wieczne pióra. Serdecznie gratuluję i dziękuję uczniom za udział oraz zaangażowanie w konkursach bibliotecznych.
Biblioteka szkolna dziękuje także wychowawcom i uczniom za aktywne włączenie się w tegoroczne akcje czytelnicze.