W piątek po raz drugi Biblioteka Publiczna Filia w Jodłówce Tuchowskiej zaprosiła swoich czytelników na „Noc w Bibliotece”, podczas której na „nocnych Marków” czekało wiele atrakcji.
W tym niecodziennym wydarzeniu wzięło udział 25 osób w wieku 7-16 lat oraz opiekunowie. Wystartowaliśmy o godzinie 17:00. Podczas „Nocy…” odbyło się spotkanie DKK, na którym omówiono powieść fantastyczną E.P. Guerra ” Czarne Serce”. Wszyscy mogli pograć w gry planszowe i poukładać puzzle, czy też zmierzyć swoje możliwości na x-boksie, oddać i wypożyczyć zbiory, skorzystać z czytelni i odpocząć w kąciku prasowym przy filiżance kawy lub herbaty i ciasteczkach. Na uczestników czekał również ciepły poczęstunek. Były Quizy. Odbył się także bardzo emocjonujący turniej piłkarzyków. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.
Równie atrakcyjne okazało się czytanie utworu H. Sienkiewicza pt.”Janko Muzykant” w świetle księżyca. Lektura ta dobrana w ten sposób, gdyż rok 2016 został przez Senat RP ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. Do czytania włączyły się dzieci, młodzież oraz dorośli.
Było wspólnie śpiewanie piosenek, do których na gitarze przygrywała Weronika.
Młodzież w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu przyniosła przygotowane przez siebie plakaty zachęcające innych do czytania / rozstrzygnięcie wkrótce /.
Na koniec uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcie z ulubioną książką.
Gorąco dziękuję współorganizatorom spotkania tj. Pani Bożenie Wronie – Dyrektor BP w Tuchowie; oraz Pani Elżbiecie Wiejackiej – bibliotekarce szkolnej. Podziękowania kieruję również rodzicom: Pani Dorocie i Pani Joli za niespodziankę dla dzieci i młodzieży w postaci słodkości; oraz Pani Bożenie i Panu Pawłowi za pomoc w trakcie spotkania. Serdecznie dziękuję „Naszym” kochanym dzieciom i młodzieży za przybycie. Mam nadzieję, że była to niezapomniana noc dla wszystkich!!!