Julia Osika uczennica klasy III gimnazjum osiągnęła niezwykle wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie. Są to najbardziej prestiżowe konkursy organizowane dla młodzieży gimnazjalnej.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się aż z 3 przedmiotów: geografii ( już po raz trzeci), języka polskiego i biologii.
Awans do wyżej wymienionego etapu był poprzedzony etapem szkolnym i rejonowym.
Julia , biorąc udział w etapie wojewódzkim , uzyskuje tytuł finalisty i będzie nagrodzona 10 punktami doliczanymi do puli punktów składających się na przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Ma również szansę uzyskania tytułu laureata, co skutkuje zwolnieniem z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i uzyskaniem maksymalnej liczby punktów oraz przyjęciem w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.
„Naszej perełce” –Julii GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW.