W dniach 28-29 kwietnia odbyła się w naszej szkole akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci.
Zaproszeni goście: p. Piotr Bator (policjant), p. Marcin Zbylut (strażak), panie Teresa Osika i Edyta Para (pielęgniarki), p. Maria Wabno (bibliotekarka BP), p. Elżbieta Wiejacka (bibliotekarka szkolna) oraz rodzice: p. Iwona Osika, p. Anna Wabno – Rzepka, p. Marek Osika, p. Artur Słomski zaprezentowali dzieciom oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I – VI wzorcowe głośne czytanie wierszy polskich poetów. Nie brakło również chętnych dzieci, które biorąc wzór z dorosłych pięknie zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy: Oliwia Podraza z kl III, Joanna Wantuch z kl III, Aleksandra Ptak z kl V.

Nowy pomysł promowania czytelnictwa wzbudził zainteresowanie i radość wśród dzieci i mamy nadzieję, że nowa tradycja wejdzie w stały repertuar naszej szkoły.