Biblioteka szkolna zorganizowała akademię poświęconą książkom i prasie. Klasa IV przygotowała ciekawostki dotyczące książek, wierszy oraz krótką inscenizacje promującą czytelnictwo. W drugiej części kl. VI zaprezentowała pokaz multimedialny dotyczący ,, Książek naszych marzeń” w ramach realizacji projektu edukacyjnego, a w części trzeciej nauczyciele i uczniowie włączyli się w głośne czytanie wierszy polskich pisarzy.

W ramach projektu edukacyjnego „Książki naszych marzeń” poszczególne klasy zaprezentowały wyniki swojej pracy:
oddział przedszkolny – ilustracja do książki „Medor – najlepszy przyjaciel”
kl. I – okładka do książki „ Zuzia świętuje urodziny”
kl. II – komiks do książki „ Dziennik Cwaniaczka”
kl. III – książeczka obrazkowa do wybranych książek „Moje przygody z…”
kl. IV – gra planszowa do książki „Daleki rejs”
kl. V – plakat reklamujący wybraną książkę
kl. VI – pokaz multimedialny „Książki naszych marzeń”