Pod takim tytułem w Zespole Szkół w Jodłówce Tuchowskiej dnia 19 grudnia odbyła się Wigilia szkolna, w której brali udział nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Program słowno- muzyczne został przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego , klasy II gimnazjum i IV szkoły podstawowej . Uczestnicy mieli możliwość usłyszenia wzruszających wierszy i pięknych kolęd bożonarodzeniowych , zaśpiewanych przez uczennice z klasy II gimnazjum przy akompaniamencie gitary . Ponadto występujący dostarczyli dużo wrażeń estetycznych przedstawiając inscenizacje skłaniające odbiorców do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia . Najmłodsi artyści zaprezentowali adaptację baśni Hansa Christiana Andersena pt.”Dziewczynko z zapałkami spędź Wigilię z nami”, a uczniowie klasy IV inscenizację „I narodziła się Miłość”. W antraktach młodzi wirtuozi -Marian Witek i Aleksandra Ptak- grali kolędy na skrzypcach i gitarze klasycznej.
Szkolna Wigilia zakończyła się bożonarodzeniowym przesłaniem Matki Teresy z Kalkuty:
„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, by wysłuchać innych, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”