Menu Zamknij

Wycieczka w Tatry 2026.

Dnia 11 czerwca 2026r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej uczestniczyli w autokarowej wycieczce w Tatry. Pierwotnie planowano wędrówkę na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję, jednak ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe konieczna była całkowita zmiana trasy.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego kościółka pw. Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówkach w Zakopanem. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękną architekturę w stylu zakopiańskim oraz poznać historię tego wyjątkowego miejsca.
Następnie wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę malowniczą Doliną Olczyską. Trasa prowadziła przez Polanę Olczyską, Polanę Kopieniec, Halę Kopieniec oraz Toporową Cyrhlę. Podczas marszu uczestnicy mogli podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody, górskie krajobrazy oraz bogactwo flory i fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Pomimo zmiany planów wycieczka okazała się bardzo udana. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, zdobyli nowe wiadomości o regionie Podhala i Tatr oraz doskonalili umiejętność bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach. Dziękujemy PSP im. Janusza Korczaka w Mesznej Opackiej za wspólny spacer i Panu Józefowi – przewodnikowi gorskiemu za lekcje historii, przyrody, geografii oraz o kulturze, tradycjach i religijnym dziedzictwie regionu Podhala. Wszyscy wracamy o domu zmęczeni ale ze 🌞 pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Accessibility Toolbar