Menu Zamknij

Aktualności

Wycieczka w Tatry 2026.

Dnia 11 czerwca 2026r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej uczestniczyli w autokarowej wycieczce w Tatry. Pierwotnie planowano wędrówkę na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję, jednak ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe konieczna była całkowita zmiana trasy.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego kościółka pw. Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówkach w Zakopanem. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękną architekturę w stylu zakopiańskim oraz poznać historię tego wyjątkowego miejsca.
Następnie wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę malowniczą Doliną Olczyską. Trasa prowadziła przez Polanę Olczyską, Polanę Kopieniec, Halę Kopieniec oraz Toporową Cyrhlę. Podczas marszu uczestnicy mogli podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody, górskie krajobrazy oraz bogactwo flory i fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Pomimo zmiany planów wycieczka okazała się bardzo udana. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, zdobyli nowe wiadomości o regionie Podhala i Tatr oraz doskonalili umiejętność bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach. Dziękujemy PSP im. Janusza Korczaka w Mesznej Opackiej za wspólny spacer i Panu Józefowi – przewodnikowi gorskiemu za lekcje historii, przyrody, geografii oraz o kulturze, tradycjach i religijnym dziedzictwie regionu Podhala. Wszyscy wracamy o domu zmęczeni ale ze 🌞 pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Energylandia 2026

W dniu 10 czerwca 2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej uczestniczyli w wycieczce do Energylandii w Zatorze – największego rodzinnego parku rozrywki w Polsce. Podczas pobytu uczniowie korzystali z licznych atrakcji, rollercoasterów oraz stref tematycznych dostosowanych do różnych grup wiekowych.
Wyjazd był doskonałą okazją do integracji, aktywnego wypoczynku oraz wspólnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze. Uczniowie wracają pełni pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu powodów do uśmiechu i na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej, Tuchowa, Burzyna i Siedlisk, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i dobrą organizacją wyjazdu. Dziekujemy!

Dzień Dziecka w Muzeum Lizaka w Jaśle.

Dzień Dziecka w Muzeum Lizaka w Jaśle.
2.06.2026r . przedszkolaki odwiedziły najsłodsze muzem w Polsce – Muzeum Lizaka w Jaśle. Przed zwiedzaniem muzeum dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy, którą przygotowały pod okiem Pana Leona.
Po smacznym posiłku przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały eksponaty w muzeum i poznawały wykorzystywane w produkcji słodyczy aromaty. Na zakończenie dzieci uczestniczyly w pokazie ręcznego wytwarzania lizaków, a następnie same wykonały dla siebie słodki upominek.

Jubileusz 100-lecia szkolnictwa w Jodłówce Tuchowskiej

Jubileusz 100-lecia szkolnictwa w Jodłówce Tuchowskiej
29 maja 2026 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej świętowała wyjątkowy jubileusz – 100-lecie szkolnictwa w naszej miejscowości.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Jodłówce Tuchowskiej, koncelebrowaną pod przewodnictwem proboszcza ks. Janusza Rzący. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod klon „Leon”, przy którym symbolicznie upamiętniono jubileusz 100-lecia szkolnictwa oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.
Oficjalna część wydarzenia odbyła się na placu szkolnym. Rozpoczął ją uroczysty polonez w wykonaniu uczniów oraz powitanie zgromadzonych uczestników. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawiciele instytucji i organizacji, rodzina Patronki Szkoły Marii Kotulskiej, nauczyciele, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci, uczniowie oraz mieszkańcy naszej miejscowości.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczczono pamięć Patronki Szkoły minutą ciszy oraz złożono kwiaty i zapalono znicz przy pomniku Marii Kotulskiej. Następnie głos zabrali: dyrektor szkoły, przedstawiciele władz, instytucji oraz rodzina Patronki.
Część artystyczna stanowiła wyjątkową i pełną refleksji podróż przez historię szkoły oraz losy kolejnych pokoleń uczniów i nauczycieli. Była wyrazem szacunku dla tradycji, wartości i dorobku placówki, która od stu lat odgrywa ważną rolę w życiu lokalnej społeczności.
Po zakończeniu ceremonii, organizatorzy zaprosili wszystkich obecnych na jubileuszowy tort i poczęstunek oraz do obejrzenia wystaw, kronik i pamiątkowych fotografii, a także do dokonania wpisu w Księdze Pamiątkowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego jubileuszu, uczestnikom gali za obecność i wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia.
Był to dzień pełen wzruszeń, wspomnień oraz dumy z bogatej historii naszej szkoły.

Accessibility Toolbar